Nasi specjaliści

lek. Marta Andrzejewska – Chmura

pediatra, endokrynolog

Pracę zawodową w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym lek. Marta Andrzejewska-Chmura rozpoczęła w 1971 r. Jest wieloletnim pracownikiem Szpitala w Dziekanowie Leśnym.

Tytuł specjalisty I i II stopnia z pediatrii uzyskała pod kierunkiem dr n. med. Stanisławy Bąk, ówczesnego Ordynatora Oddziału Niemowlęcego Szpitala w Dziekanowie Leśnym. W 1984 r. zrobiła podspecjalizację z zakresu endokrynologii.

Ostatnie 19 lat pozostawała na stanowisku ordynatora, a następnie Lekarza Kierującego Oddziałem Pediatrii I z Pododdziałami Alergologii, Endokrynologii, Neurologii oraz Kierownika Pionu Zachowawczego Oddziału Pediatrii.

Lekarz wykazujący duże zaangażowanie w pracę naukową z zakresu endokrynologii dziecięcej. Jest współautorką skryptu pt. „Thyreologia wieku rozwojowego” pod redakcją prof. dr hab. n. med. Hanny Krawczyńskiej oraz rozdziału „Gruczoł tarczowy” w podręczniku „Zaburzenia hormonalne u dzieci i młodzieży” pod redakcją prof. T. Romera. Opublikowała również szereg prac z dziedziny pediatrii i endokrynologii.

Swoje bogate doświadczenie w pracy dydaktycznej wsparte wiedzą i talentem przełożyła na wykształcenie 16 specjalistów z zakresu pediatrii, 2 endokrynologów i 2 alergologów.