Szpital zakupi kolejny sprzęt medyczny oraz narzędzia dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego

30.08.2018

W ostatnim czasie Samorząd Województwa Mazowieckiego przyznał Szpitalowi Dziecięcemu w Dziekanowie Leśnym dwie dotacje celowe ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego na zakup sprzętu i narzędzi medycznych, w łącznej kwocie 1 085 316,50 PLN.

Dzięki temu dofinansowaniu Szpital zakupi:

– Aparat USG wraz z niezbędnym wyposażeniem,

– Analizator koagulologiczny,

– Chłodziarka medyczna do przechowywania koncentratu krwinek czerwonych i innych składników krwi,

– Urządzenie do Krioterapii,

– Zestaw do Litotrypsji endourologicznej,

– Myjnia dezynfektor do butów wraz z wyposażeniem,

– 2 wiertarki ortopedyczne wraz z wyposażaniem.

Sprzęty te posłużą głównie do podnoszenia jakości świadczonych usług w Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym. Wykonywanie świadczeń zdrowotnych będzie realizowane zgodnie z najwyższymi standardami europejskimi.

Więcej o projektach w naszej zakładce INWESTYCJE