BIP
E-rejestracja
Dyrekcja i Administracja

dr n. med. Andrzej Krupa – Zastępca Dyrektora ds. Medycznych

dr n. med. Andrzej Krupa – Zastępca Dyrektora ds. Medycznych

 

 

Sekretariat  – Telefon: (22) 76 57 356

Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi. Z wykształcenia jest lekarzem medycyny o specjalnościach: lekarz chorób wewnętrznych, specjalista radiodiagnostyki, organizacji ochrony zdrowia i zdrowia publicznego.

Ukończył Studium Menedżerskie dla Kadry Kierowniczej w Ochronie Zdrowia w Polsko-Amerykańskim Centrum Zarządzania przy Uniwersytecie Łódzkim oraz  Kurs Ubezpieczeń Społecznych i Zdrowotnych w Szkole Zdrowia Publicznego Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi. Zanim w 2013 roku trafił do Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym, przez wiele lat zarządzał placówkami ochrony zdrowia oraz pełnił wiodącą rolę w procesie tworzenia systemu kontraktowania świadczeń zdrowotnych w Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia, a wcześniej w Mazowieckiej Kasie Chorych oraz Zespole ds. Ujednolicania Świadczeń Zdrowotnych.

W latach 1983-1991 był Kierownikiem najpierw w Przychodni Międzyzakładowej ZOZ w Kutnie, później Pracowni RTG i USG ZOZ-u w Gostyninie. Przez kolejne dwa lata Zastępca Dyrektora do spraw Opieki Zdrowotnej i Rehabilitacji w ZOZ-ie Gostynin. W latach 1993-1998 pełnił funkcję Dyrektora ZOZ-u w Kutnie. W roku 1998 został Członkiem Rady Nadzorczej Zakładu Opieki Zdrowotnej w Płocku i rolę tę pełnił przez rok. W latach 1999-2003 r. pracował w Mazowieckiej Regionalnej Kasie Chorych, pełniąc funkcję Naczelnika Wydziału Lecznictwa Szpitalnego oraz Zastępcy Dyrektora Departamentu Medycznego. Lata 2003-2004 to czas, kiedy był Wicedyrektorem Departamentu Medycznego w Narodowym Funduszu Zdrowia. W Polfie Tarchomin kierował Działem Porejestracyjnym Badań Klinicznych.

Dyrektor Andrzej Krupa wyspecjalizował się w wykonywaniu audytów i analiz działalności medycznej szpitali. Jest autorem i współautorem wielu publikacji z zakresu zarządzania w systemie ochrony zdrowia . Wykładowca Szkoły Zdrowia Publicznego na Wydziale Nauk Ekonomicznych, Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, MBA w Ochronie Zdrowia na Uczelni Łazarskiego.

Mazowsze serce Polski
© Copyright 2023 SZPZOZ        Realizacja MediaHealth