Informacja – pobyt rodzica/opiekuna z dzieckiem w Szpitalu.

04.04.2020

Informacja – pobyt rodzica/opiekuna z dzieckiem w Szpitalu.

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej doniesieniami o ograniczaniu kontaktu hospitalizowanych dzieci z ich rodzicami, informujemy że w procedurze opracowanej na potrzeby hospitalizacji dzieci z podejrzeniem lub rozpoznaniem zakażenia wirusem SARS-CoV-19 w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym, od samego początku uwzględniana była obecność rodzica lub opiekuna, jako osoby niezbędnej w procesie diagnostyki i leczenia. Robimy wszystko, żeby zmniejszyć obciążenie psychiczne związane z pobytem dziecka w szpitalu, co w obecnej sytuacji oczywiście nie jest sprawą łatwą. Apelujemy jednak do rodziców i opiekunów o przestrzeganie naszych zaleceń i reguł hospitalizacji, tak abyśmy byli dla siebie bezpieczni, a pobyt dziecka w szpitalu trwał jak najkrócej.