Konferencji European Academy of Pediatric Societies (EAPS) w Barcelonie

18.10.2022

Konferencji European Academy of Pediatric Societies (EAPS) w Barcelonie

W dniach 7-11 października 2022 roku lekarze z Klinicznego Oddziału Chirurgii – Centrum Leczenia Kamicy – dr. Magdalena Szymanek-Szwed oraz dr. Ewa Wajszczuk reprezentowały SZPZOZ im. Dzieci Warszawy na Konferencji European Academy of Pediatric Societies (EAPS) w Barcelonie. Jest to konferencja organizowana przez trzy towarzystwa: European Academy of Paediatrics (EAP), European Society of Pediatric and Neonatal Intensive Care (ESPNIC) oraz European Society for Pediatric Research (ESPR). 3189 uczestników ze 114 różnych krajów wzięło udział w tym wydarzeniu.

Nasi lekarze przedstawili swoje doświadczenia w zakresie endoskopowego leczenia kamicy u dzieci metodą RIRS z użyciem robota Avicenna. Nasz Szpital jako jedyny w Polsce posiada tego rodzaju aparaturę, która służy małym pacjentom. Najważniejsze wnioski przedstawione w prezentowanej w Barcelonie pracy, to bezpieczeństwo zastosowania ww. aparatury u dzieci i możliwość znacznego ograniczenia naświetlania promieniowaniem rentgenowskim podczas procedury RIRS.