Lekarze z naszego Szpitala na kongresach i konferencjach

13.11.2019

Lekarze z naszego Szpitala na kongresach i konferencjach

Miło nam poinformować, iż w ostatnim czasie znakomici  lekarze z naszego Szpitala brali udział i prezentowali prace oraz plakaty podczas  licznych konferencji i kongresów na terenie Europy.

W dniach 4-5 marca 2019 roku, lekarz rezydent Klinicznego Oddziału Chirurgii – Centrum Leczenia Kamicy, Katarzyna Załęska-Oracka, miała przyjemność reprezentować SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym na Drugim Międzynarodowym Kongresie Zaawansowanych Terapii Chorób Rzadkich (RARE2019), który odbywał się w Wiedniu, gdzie zaprezentowała dwa plakaty na temat diagnostyki i leczenia metaplazji płaskonabłonkowej błony śluzowej pęcherza moczowego u dzieci.

Kolejne wystąpienie miało miejsce w dniach 11-13.09.2019 podczas IX kongres Europejskiego Towarzystwa Endoskopowych Chirurgów Dziecięcych (ESPES) w Vincenzy we Włoszech. Prezentowane były liczne prace z zakresu chirurgii małoinwazyjnej. Wśród nich znalazła się również praca prezentowana przez  naszego lekarza –  Ewę Wajszczuk z  Klinicznego Oddziału Chirurgii Dziecięcej. Praca dotyczyła analizy występowania oraz możliwości leczenia drogi kamiczej.

Tydzień później, w dniach 18-22 września 2019 roku Pani Profesor Beata Jurkiewicz i Pani Magdalena Szymanek-Szwed reprezentowały Szpital w Dziekanowie Leśnym, Kliniczny Oddział Chirurgii – Centrum Leczenia Kamicy na Konferencji Europejskiej Akademii Pediatrii w Porto w Portugalii gdzie przedstawiły dwie prace.

W pierwszej z nich, „ Cystitis cystica u dzieci” analizowano wyniki leczenia pacjentów z przewlekłym zapaleniem błony śluzowej pęcherza moczowego leczonych w Oddziale Chirurgii w okresie od stycznia 2016 do kwietnia 2019 roku.

W drugiej pracy „Żółtakowate zapalenie nerki: prezentacja dwóch przypadków” omówiono niezwykle rzadko występujące u dzieci przewlekłe zapalenie nerki o nieznanej etiologii, prowadzące zazwyczaj do utraty narządu.

Ostatnie wydarzenie miało miejsce w dniach 3-5.10.2019 w Mediolanie, gdzie odbył się zjazd Europejskiego Towarzystwa Urologicznego Sekcji ds Kamicy Układu Moczowego (EULIS 19). Joanna Samotyjek, lekarz Klinicznego Oddziału Chirurgii i Urologii Dziecięcej, miała przyjemność zaprezentować 2 plakaty dotyczące doświadczeń w leczeniu kamicy układu moczowego u dzieci w naszym Szpitalu.

Przedstawione prace na każdym z wydarzeń spotkały się z dużym zainteresowaniem lekarzy różnych dziedzin medycyny.

Gratulujemy naszym wspaniałym lekarzom i życzymy kolejnych sukcesów.