BIP
E-rejestracja
Aktualności

Nowym konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chirurgii dziecięcej została dr n. med. Joanna Samotyjek

25.04.2024

Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski wręczył podziękowanie za pełnienie funkcji, a także powołał nowego konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii dziecięcej. Uroczystość odbyła się 24 kwietnia br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Uczestniczyła w niej także Urszula Kuroczycka – Zastępca Dyrektora Wydziału Zdrowia w MUW.

Podziękowanie za pełnienie funkcji konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii dziecięcej otrzymała prof. nadzw. dr hab. n. med. Beata Jurkiewicz. Nowym konsultantem w tej dziedzinie została dr n. med. Joanna Samotyjek. Obie Panie pracują w Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym.

Konsultantów wojewódzkich powołuje Wojewoda w porozumieniu z Ministrem Zdrowia oraz właściwym konsultantem krajowym, po zasięgnięciu opinii samorządów zawodowych.

Do zadań konsultantów należy m.in. przeprowadzanie kontroli podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych dotyczącej realizacji kształcenia i doskonalenia zawodowego lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek, położnych, farmaceutów oraz osób wykonujących inne zawody medyczne lub inne zawody mające zastosowanie w ochronie zdrowia, w zakresie wynikającym z programów kształcenia. Rolą konsultantów jest też przygotowanie informacji o zasobach i potrzebach kadrowych w ich specjalizacjach. W województwie mazowieckim jest ponad stu konsultantów wojewódzkich z różnych dziedzin medycyny, farmacji i ochrony zdrowia. Ich kadencja trwa pięć lat.

źródło: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

Mazowsze serce Polski
© Copyright 2024 SZPZOZ        Realizacja MediaHealthPolityka prywatności