Podziękowania dla Zespołu Klinicznego Oddział Chirurgii – Centrum Leczenia Kamicy

28.10.2022

Na ręce dr n. med. Beaty Jurkiewicz, prof. CMKP, oraz lek. Yevhen Kopylov z dedykacją dla całego Zespołu Klinicznego Oddział Chirurgii – Centrum Leczenia Kamicy zostały złożone podziękowania za opiekę udzieloną wszystkim dzieciom z Ukrainy, w postaci dwóch przepięknych obrazów w barwach ich ojczyzny. Obrazy namalowała wybitnie uzdolniona mama pacjentki. Wdzięczni rodzice nie kryli zachwytu wspaniałą opieką jaką została otoczona ich dwuletnia chora na kamicę nerkową córeczka Dana. Mała pacjenta gościła w Klinicznym Oddziale Chirurgii Szpitala w Dziekanowie Leśnym aż sześć razy – czego wymagał skomplikowany i złożony proces leczenia. Dziewczynka leczona była w kijowskim szpitalu Ohmatdyt, a następnie konsultowana w Instytucie Urologii i Nefrologii w Kijowie skąd została skierowana do Szpitala w Dziekanowie Leśnym – Klinicznego Oddziału Chirurgii, będącego ośrodkiem referencyjnym dla schorzeń kamicy nerkowej. Dzięki wysoko wyspecjalizowanemu personelowi oraz nowoczesnemu sprzętowi jakim dysponuje Szpital proces leczenia małej pacjentki zakończył się stu procentowym sukcesem i razem z rodzicami powróciła do swojej ojczyzny. Rozpiera nas duma, że pracujemy pośród tak wspaniałych ludzi, niosących pomoc z radością i sercem, które wychodzą na zdrowie naszym małym pacjentom.