Prof. nadzw. dr hab. n. med. Beata Jurkiewicz odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi

03.07.2018

22 czerwca 2018 r. Prof. nadzw. dr hab. n. med. Beaty Jurkiewicz została uhonorowana Złotym Krzyżem Zasługi przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

To wydarzenie to doskonała okazja aby przedstawić bliżej sylwetkę naszego wybitnego specjalisty. Prof. nadzw. dr hab. n. med. Beata Jurkiewicz pracę w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym rozpoczęła w 2011 r. W Szpitalu pełni funkcję Kierownika Pionu Zabiegowego – Lekarza Kierującego Klinicznym Oddziałem Chirurgii z Klinicznym Pododdziałem Laryngologii. Jest autorem lub współautorem: 70 publikacji krajowych i zagranicznych oraz 63 niepublikowanych krajowych i zagranicznych wystąpień zjazdowych.

W 2017 roku otrzymała I nagrodę na 3rd Conference Experts in Stone Disease ESD February 16-18, 2017 Dubai UAE za wystąpienie URSL – Is it a safe procedure for small children? – Single institution experience. We wrześniu 2015 r. na światowym kongresie EULIS w Alicante zaprezentowano, wykony przez nią w roku 2014, zabieg endoskopowy „RIRS” u dziesięciomiesięcznego dziecka o wadze 6800g. Jest to osiągnięcie na skalę światową. W „Historii Chirurgii Wieku Dziecięcego Ukrainy” – wydanej przez Ministerstwo Ochrony Zdrowia Ukrainy uznano i uhonorowano jej wkład w międzynarodowy rozwój wymiany naukowej i współpracy z chirurgami ukraińskimi. Wykonała dotychczas szereg innowacyjnych, skomplikowanych zabiegów chirurgicznych, które zostały opublikowane w literaturze naukowej, będąc często pierwszym światowym doniesieniem.

Współpracuje z Obwodowym Szpitalem Dziecięcym w Żytomierzu, gdzie charytatywnie konsultowała i operowała dzieci z wadami wrodzonymi układu moczowego występującymi w okręgu żytomierskim. Prowadziła wykłady dla ukraińskich lekarzy pediatrów, neonatologów i chirurgów dziecięcych. Wprowadziła małoinwazyjne, endoskopowe metody leczenia chorób układu moczowego u niemowląt i noworodków na Ukrainie.

Jest lekarzem pełnym pasji, zaangażowania i bezinteresownego niesienia pomocy. Prowadzi szeroko rozumianą działalność publiczną i ofiarną działalność charytatywną.