BIP
E-rejestracja
Aktualności

„Przegląd urologiczny” – wywiad z dr hab. n. med. Beatą Jurkiewicz, prof. CMKP, Kierownikiem Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Urologii Dziecięcej CMKP i Kierownikiem Pionu Zabiegowego Szpitala dziecięcego w Dziekanowie Leśnym.

10.11.2022

„Przegląd urologiczny” – wywiad z dr hab. n. med. Beatą Jurkiewicz, prof. CMKP, Kierownikiem Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Urologii Dziecięcej CMKP i Kierownikiem Pionu Zabiegowego Szpitala dziecięcego w Dziekanowie Leśnym.

Szanowni Państwo,

Niezmiernie miło nam poinformować o ukazaniu się nowej publikacji w dwumiesięczniku nr 5/2022 Polskiego Towarzystwa Urologicznego – wywiadu z dr hab. n. med. Beatą Jurkiewicz, prof. CMKP, Kierownikiem Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Urologii Dziecięcej CMKP i Kierownikiem Pionu Zabiegowego Szpitala dziecięcego w Dziekanowie Leśnym.

Zachęcamy do lektury dwumiesięcznika, który zamieścił obszerny artykuł dotyczący historii powstania sięgającego 2004 roku, oraz osiągnięć Centrum Leczenia Kamicy-Klinicznego Oddziału Chirurgii w Dziekanowie Leśnym, którym od samego początku kieruje dr hab. n. med. Beata Jurkiewicz, prof. CMKP. Artykuł, opowiada o etapach powstawania Centrum i o jego wyjątkowych pacjentach z kamicą układu moczowego. Zbudowanie Centrum wymagało niezwykle kosztownego wysokospecjalistycznego instrumentarium. Jako jedyni w Polsce możemy pochwalić się posiadaniem Robota Avicenna wspierającego wykonywanie najbardziej złożonej wysokospecjalistycznej procedury endoskopowego usuwania złogów z nerki jaką jest RIRS ( retrograde intrarenal surgery).

Artykuł możemy polecić nie tylko kadrze medycznej, ale również rodzicom dzieci chorych na kamicę nerkową, gdyż odsłania on wszystkie techniki i ciekawostki leczenia tego schorzenia. Bogatym źródłem wiedzy, o czym przypomina artykuł, jest poradnik „Kamica układu moczowego u dzieci”, który powstał z rąk kadry medycznej naszego Szpitala pod redakcją dr hab. n. med. Beaty Jurkiewicz, prof. CMKP. W artykule można również przeczytać o wszystkich sukcesach, którymi w imieniu Szpitala z ogromną przyjemnością zawsze chętnie się chwalimy. W pracy naszych chirurgów widać nie tylko niebywałe zdolności, ogrom empatii dla małego pacjenta, oraz ich opiekunów, ale również zapał i pasję w każdym dniu pełnienia tak odpowiedzialnej pracy.

Mazowsze serce Polski
© Copyright 2023 SZPZOZ        Realizacja MediaHealthPolityka prywatności