„Specjalista 2018” – wyróżnienie dla dr n. med. Justyny Milczewskiej

16.12.2019

„Specjalista 2018” – wyróżnienie dla dr n. med. Justyny Milczewskiej

12 października 2019 r. w Ministerstwie Zdrowia odbyła się uroczystość „Specjalista 2018”, w trakcie której Wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski wręczył listy gratulacyjne lekarzom, farmaceutom, diagnostom laboratoryjnym, fizjoterapeutom oraz osobom wykonującym inne zawody mające zastosowanie w ochronie zdrowia, którzy w 2018 r. uzyskali najwyższe wyniki z egzaminu specjalizacyjnego. Wśród wyróżnionych znalazła się dr n. med. Justyna Milczewska, pracująca w naszym Szpitalu w Oddziale Chorób Płuc, za uzyskanie najwyższego wyniku z egzaminu z chorób płuc dzieci w sesji wiosennej 2018 r. Prof. dr hab. n. med. Dorota Sands, która była kierownikiem specjalizacji dr Milczewskiej, także otrzymała list gratulacyjny.

Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Straussowskiej „Obligato” pod dyrekcją Jerzego Sobeńki oraz solisty Jacka Wójcickiego.

Gratulujemy dr n. med. Justynie Milczewskiej wyróżnienia. Życzymy, aby zdobyta wiedza w toku kształcenia służyła pacjentom i całemu społeczeństwu. Gratulujemy również Prof. dr hab. n. med. Dorocie Sands. Rola mistrza-mentora w kształceniu podyplomowym kadr medycznych jest nie do przecenienia.