Nasi specjaliści

dr n. med. Joanna Samotyjek

chirurg dziecięcy

Specjalista z zakresu chirurgii dziecięcej. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (w 2005 r.).

Ze Szpitalem Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym związana jest od 2012r, gdzie od 2022 pełni funkcję lekarza kierującego Klinicznym Oddziałem Chirurgii – Centrum Leczenia Kamicy.

Podczas wieloletniej pracy w zespole pod kierownictwem prof. Beaty Jurkiewicz wyspecjalizowała się główne w leczeniu chorób z zakresu urologii  dziecięcej, kamicy układu moczowego, zastosowaniu technik endoskopowych oraz technik robotycznych w urologii dziecięcej.

Odbyła liczne staże szkoleniowe m.in. w Harvard Medical School w Boston Children’s Hospital w Klinice Urologii Dziecięcej oraz w Uniwersyteckiej Klinice Chirurgii Dziecięcej w LKH w Graz. W styczniu 2022 przeprowadziła pod kierownictwem prof. B. Jurkiewicz pierwszy w Polsce i Europie Środkowej pionierski zabieg endoskopowego kruszenia złogów u dzieci w asyście robota Avicenna.

Od 2017 jest pracownikiem naukowo dydaktycznym Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Prowadzi liczne szkolenia i kursy dla lekarzy specjalizujących się w dziedzinie chirurgii i urologii dziecięcej.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych, Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Autorka lub współautorka wielu publikacji krajowych i zagranicznych oraz niepublikowanych krajowych i zagranicznych wystąpień zjazdowych.

W 2017 r. otrzymała pierwszą nagrodę na 3rd Conference Experts in Stone Disease ESD February 16-18, 2017 Dubai UAE za wystąpienie URSL- Is it safe procedure for small children? Single institution experience; B. Jurkiewicz, J. Samotyjek.