BIP
E-rejestracja
Nasi specjaliści

Nasi specjaliści

Zobacz również

 dr hab. n. med. Lechosław Paweł Chmielik

 dr hab. n. med. Lechosław Paweł Chmielik

otorynolaryngolog dziecięcy, otorynolaryngolog

Specjalista z zakresu otorynolaryngologii dziecięcej oraz otorynolaryngologii. Jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Warszawie (w 1995r.). Przez wiele lat związany z Kliniką Otolaryngologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. W Szpitalu w Dziekanowie Leśnym pełnił funkcję Kierownika Klinicznego Pododdziału Laryngologii od 2016 r. do 2021 r .

W sferze jego zainteresowań zawodowych leży chirurgiczne leczenie ostrych i przewlekłych chorób górnych dróg oddechowych uszu  u dzieci. A w szczególności septoplastyki, również z rekonstrukcją szkieletu nosa, operacje zatok przynosowych typu FESS, minimalnie inwazyjne operacje zatok typu „Balloon sinupalsty”, operacje ucha zewnętrznego i środkowego poprawiających słuch i komfort życia z uwzględnieniem nowoczesnych technik ułatwiających orientację w polu operacyjnym. Wykonuje endoskopowe operacje uszu, a również operacje rekonstrukcyjne w wadach wrodzonych głowy i szyi. Przeprowadza operacje endoskopowe w obrębie dolnych dróg oddechowych u dzieci. Interesuje się także chirurgią ślinianek.  Przeprowadzał z powodzeniem operacje guzów podstawy czaszki.

Uczestniczył w licznych kursach dokształcających w wiodących ośrodkach krajowych i zagranicznych Jest autorem 75 artykułów naukowych, 4 książek.  Ponadto czynnie uczestniczy w wielu konferencjach naukowych gdzie prezentuje swoje prace badawcze.

Mazowsze serce Polski
© Copyright 2024 SZPZOZ        Realizacja MediaHealthPolityka prywatności