BIP
E-rejestracja
Nasi specjaliści

Nasi specjaliści

Zobacz również

dr hab. n. med.  Beata Jurkiewicz, prof. CMKP

dr hab. n. med.  Beata Jurkiewicz, prof. CMKP

chirurg dziecięcy, urolog dziecięcy

 

Wybitny specjalista chirurgii dziecięcej i urologii dziecięcej. Ze Szpitalem Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym związana jest od 2011r. gdzie pełni funkcję Kierownika Pionu Zabiegowego. Jest Kierownikiem Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Urologii Dziecięcej CMKP, pełniła również rolę Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii dziecięcej na obszarze Województwa Mazowieckiego. Specjalizuje się w zabiegach endo-urologicznych w kamicy układu moczowego u dzieci.

Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych, Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgów Dziecięcych, Europejskiego Towarzystwa Urologicznego, European Paediatric Surgeons Association. Jest autorem lub współautorem: 70 publikacji krajowych i zagranicznych oraz 63 niepublikowanych krajowych i zagranicznych wystąpień zjazdowych.

W 2017 r. otrzymała pierwszą nagrodę na 3rd Conference Experts in Stone Disease ESD February 16-18, 2017 Dubai UAE za wystąpienie URSL- Is it safe procedurę for small children? Single institution experience; B. Jurkiewicz, J. Samotyjek.

W 2014 roku przeprowadziła zabieg endoskopowy „RIRS” u dziesięciomiesięcznego dziecka o wadze 6 800g. Jest to osiągnięcie na skalę światową. Zabieg ten był prezentowany na światowym kongresie EULIS w Alicante w 2015r.

Mazowsze serce Polski
© Copyright 2024 SZPZOZ        Realizacja MediaHealthPolityka prywatności