Uroczystość przekazania aparatury medycznej od Fundacji WOŚP

15.10.2019

Uroczystość przekazania aparatury medycznej od Fundacji WOŚP

Mamy ogromną przyjemność poinformować, iż 11 października w naszym Szpitalu miała miejsce niezwykła uroczystość przekazania aparatury medycznej od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak osobiście przybył na to wydarzenie do naszego Szpitala i oficjalnie przeciął wstęgę w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej, gdzie stanęły sprzęty medyczne podarowane przez WOŚP -128-warstwowy tomograf komputerowy oraz stacjonarny aparat rentgenowski. Łączna wartość darowizny wynosi 5 mln złotych. Zostały one zakupione z pieniędzy zebranych podczas 27. Finału WOŚP. Posiadanie tak profesjonalnego sprzętu z pewnością przyczyni się do efektywniejszego leczenia, a tym samym do ratowania zdrowia i życia chorych dzieci.
W tym wspaniałym wydarzeniu udział brała również Pani Agnieszka Gonczaryk – Dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego. Jurek Owsiak dodatkowo odwiedził Centrum Leczenia Mukowiscydozy znajdujące się w Naszym Szpitalu, spotkał się tam z dziećmi chorymi na mukowiscydozę, spełniając tym samym marzenia Naszych pacjentów.

SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym składa serdeczne podziękowania za przekazanie daru.

Jak mawia Jurek Owsiak „Gramy do końca Świata i jeden dzień dłużej!”

źródło zdjęć 1-8: Fundacja WOŚP