E-rejestracja

Warsztaty RIRS z wykorzystaniem robota Avicenna Roboflex

08.06.2022

Warsztaty RIRS z wykorzystaniem robota Avicenna Roboflex

W dniu 31.05.2022 w Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym odbyły się warsztaty szkoleniowe dla lekarzy zainteresowanych najnowszymi technologiami w endoskopii dziecięcej. Warsztaty te odbywały się pod patronatem Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Warsztaty rozpoczęły się wykładem dr hab. n. med. Beaty Jurkiewicz, prof. CMKP – Kamica układu moczowego – leczenie zabiegowe.

Przeprowadzono 4 operacje wewnątrznerkowe – RIRS z asystą robota Avicenna Roboflex. Zabiegi przeprowadzała dr n. med. Joanna Samotyjek z asystą dr Jarosława Ratajskiego.

Warsztaty te zaszczycił ponownie swoją obecnością w Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym nasz gość i kolega, wybitny urolog z Turcji dr Zafer Tokatli, który jest międzynarodowym ekspertem w dziedzinie endoskopii urologicznej z użyciem robota do nawigacji wewnątrznerkowej.

Wysłuchano również wykładu wygłoszonego na UROtech22 w Stambule 28-29 maja 2022 przez Pana Prof. Kemala Sarica ( członek Zarządu EULiS ), który przesyłał pozdrowienia dla wszystkich uczestników warsztatów.

Obejrzyj galerie zdjęć: