BIP
E-rejestracja
Aktualności

Zbiórka na karetkę dla Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym – Podsumowanie akcji

07.09.2022

Z ogromną radością dzielimy się z Państwem informacją, że zbiórka na karetkę dla naszego Szpitala zakończyła się z końcem 2022 roku z wielkim sukcesem.

 

Uzbierano 360 564,84 zł w tym:

 

171 086,84 zł – Zbiórka publiczna, Zrzutka.pl, dobrowolne wpłaty na rzecz Szpitala z przeznaczeniem na zakup karetki,

120 000,00 zł – Dotacja celowa od Samorządu Gminy Czosnów,

69 478,00 zł – Dotacja celowa od Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

Dzięki wspaniałej inicjatywie Komitetu Społecznego oraz zaangażowaniu wielu osób, a także dzięki hojności okolicznych przedsiębiorców, udało się zebrać środki na zakup nowej karetki  Dzięki Wam już wkrótce nowa karetka przewiezie pierwszych Pacjentów naszego Szpitala.

Będziemy Państwa informować o dalszym przebiegu wydarzeń i z pewnością pochwalimy się nowym ambulansem, tuż po jego odbiorze.

 

Przypominamy:

Z  inicjatywy pracowników Szpitala, Gminnej Biblioteki Publicznej w Czosnowie, Stowarzyszenia Przyjaciół Sportu i Rekreacji „Szybka Piłka” oraz okolicznych mieszkańców, przy ogromnym wsparciu Urzędu Gminy Czosnów został powołany Komitet Społeczny, którego celem było zebranie środków finansowych na zakup nowej karetki transportowej dla naszego Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym. Celem tych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa oraz komfortu pacjentów podczas ich transportu. Komitet Społeczny zarejestrował zbiórkę publiczną (nr 2022/3169/KS), która trwała od 01.08.2022 do 31.12.2022 r.

Zbieraliśmy poprzez:

– ZBIÓRKĘ DO PUSZEK (ZBIÓRKA PUBLICZNA NR 2022/3169/KS)

– ZRZUTKĘ NA https://zrzutka.pl/ccu7g9

– DOBROWOLNE WPŁATY NA KONTO SZPITALA Z DOPISKIEM „DAROWIZNA NA ZAKUP KARETKI”
NR 89 80090007 0000 0475 2001 0005

– LICYTACJE NA GRUPIE: 

https://www.facebook.com/groups/803417800835614

 

 

Poniżej możecie Państwo zapoznać się z relacjami z poszczególnych wydarzeń, podczas których zbierano pieniądze na karetkę.

Mazowiecki Turniej Rycerski

W minioną niedzielę – 2 października, we Wrzosówce mieliśmy okazję wziąć udział w wyjątkowym historycznym wydarzeniu – Mazowieckim Turnieju Rycerskim, pokazującym czasy średniowiecza.  Podczas całej uroczystości zbierano środki na  zakup karetki do Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym. Przybyli uczestnicy turnieju, mieszkańcy gminy oraz goście ochoczo zaangażowali się w naszą akcję dobroczynną. Za datki wrzucane do puszek można było delektować się smakiem domowych ciast, skosztować pysznego bigosu, kiełbasek z grilla czy też wiejskiego smalczyku z pajdą chleba i kiszonym ogórkiem. Wszystkie smakołyki zostały przygotowane dzięki hojności i zaangażowaniu lokalnych firm: Wędliny z Dębiny, Uczta Lukullusa, Kuchnie Świata, SMACZEK – Produkcja wyrobów garmażeryjnych i pierogów i Kiszonki z Otuliny Kampinosu.

Z całego serca dziękujemy Samorządowi Gminy Czosnów za możliwość włączenia się w to niezwykłe wydarzenie, tym samym pozyskując środki na zakup karetki dla naszego Szpitala.

Jest nam niezmiernie miło, że jak zwykle nie zawiedliście, a dzięki waszej hojności zbiórkę zasiliła imponująca kwota 12 400,00 zł.

 

 

Obejrzyj galerie zdjęć:

Piknik Pożegnanie Lata – Święto gminy Czosnów

W minioną niedzielę – 11 września,  cudownie bawiliśmy się na charytatywnym Pikniku Pożegnanie Lata- Święto gminy Czosnów zbierając fundusze na zakup nowej karetki dla Naszego Szpitala. Tego dnia swoje siły połączyło wiele osób o ogromnych sercach- mieszkańców gminy Czosnów, okolicznych przedsiębiorców oraz sponsorów, aby zebrać jak najwięcej funduszy na ten szczytny cel.  To wyjątkowe wydarzenie nie miało by miejsca, gdyby nie ogromne zaangażowanie i wsparcie Wójta Czosnowa – Antoniego Kręźlewicza a także Komitetu Społecznego oraz pracowników Szpitala.

Całe rodziny przybywały na imprezę, aby skorzystać z wielu atrakcji – najmłodsi uczestnicy mogli poskakać na dmuchanych konstrukcjach, wziąć udział w animacjach, czy też pojeździć konno, dorośli natomiast mogli skosztować wyśmienitych potraw przygotowanych przez najlepszych kucharzy z Klubu Szefów Kuchni oraz smakołyków od okolicznych Kół Gospodyń Wiejskich i Kół Sołeckich, wziąć udział w licytacjach, czy też bawić się w rytm znanych przebojów grup muzycznych oraz DJ-ów czy też obejrzeć Rewię Samby w wykonaniu znakomitych tancerek.

Chętnych do wsparcia akcji nie brakowało, co zaowocowało zebraniem ponad 24 tysięcy złotych. Jednak największą niespodzianką było przekazanie środków finansowych od Wójta Czosnowa, który dzięki podjętej uchwale przez samorząd gminy, przeznaczył imponującą kwotę 120 000 zł na rzecz Szpitala.

 

Obejrzyj galerie zdjęć:

Mazowsze serce Polski
© Copyright 2023 SZPZOZ        Realizacja MediaHealth