BIP
E-rejestracja
Pobyt w Szpitalu

Przyjęcie do Szpitala

Planując pobyt z dzieckiem w naszym Szpitalu zapoznaj się z obecnie  obowiązującymi zasadami:

1. Przed wejściem do Izby Przyjęć podejdź do biletomatu, który znajduje się w przedsionku Izby Przyjęć i wybierz powód przyjścia do Szpitala:

-Poradnie zachowawcze

-Poradnie zabiegowe

-Przyjęcie Planowe do Szpitala

-Rehabilitacja

-Izba Przyjęć

2. Następnie pobierz bilet, udaj się do Poczekalni, znajdującej się przed wejściem do Izby Przyjęć i zaczekaj na wezwanie – wyświetlenie numeru lub wezwanie głosowe.

3. W trakcie oczekiwania w Poczekalni wypełnij odpowiednią Ankietę.

4. Po wyświetleniu Twojego numeru/wezwaniu głosowym udaj się do wejścia.

Po załatwieniu formalności w Izbie Przyjęć/Rejestracji Pacjent zostaje skierowany do Oddziału. Po przyjęciu do oddziału pielęgniarka wskaże salę pobytu Pacjenta i jego łóżko oraz oprowadzi po Oddziale. Dowiecie się wówczas Państwo gdzie zlokalizowany jest pokój lekarski, kuchnia, łazienka dla rodziców czy świetlica. Pielęgniarka zapoznana również Państwa z Regulaminem Porządkowym obowiązującym w naszym Szpitalu.

Zapraszamy do zapoznania się z orientacyjnym rozkładem dnia w szpitalu. W zależności od oddziału plan dnia może się nieznacznie różnić.

7.00 – odprawa pielęgniarek i obchód lekarza dyżurnego

8.15 – 9.00 – odprawa i obchód lekarski

8.30 – śniadanie

do godz. 15.00 – badania diagnostyczne, zajęcia na świetlicy lub w szkole

12.00 – obiad

15.00 – podwieczorek

18.00 –  kolacja, wizyta kontrolna lekarza dyżurnego (w razie potrzeby)

19.00 – odprawa dyżurowa pielęgniarek

22.00 – 06:00 cisza nocna

 

Zabawa i nauka:

Dzieci przebywające w Szpitalu mają zapewnioną opiekę pielęgniarską. Ponadto na części oddziałów dostępne są również opiekunki medyczne i dziecięce.

Na terenie naszej placówki mieści się Zespół Szkół przy Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym. Pacjenci, którzy pozostają w Szpitalu, często nawet na okres miesiąca, kontynuują naukę zgodnie z programem szkolnym. Przyszpitalna Szkoła realizuje zadania opiekuńcze, dydaktyczno-wychowawcze i terapeutyczne. To bardzo ważne, aby dzieci z uwagi na chorobę, nie traciły możliwości kontynuacji edukacji.

W miarę możliwości w Oddziałach tworzone są świetlice, gdzie dzieci w czasie wolnym mogą swobodnie poczytać książkę, porysować czy pobawić się.

 

Pobyt Opiekunów wraz z dziećmi

Szpital realizuje zasady Szpitala przyjaznego dziecku – opiekunowie mają zapewnioną całodobową możliwość przebywania z hospitalizowanymi dziećmi. Jednakże ograniczona przestrzeń sal chorych nie pozwala na równoczesne przebywanie z dzieckiem więcej niż dwóch osób. Zbyt duża liczba osób na sali powoduje pogorszenie komfortu innych dzieci. Pragniemy, aby każdy pacjent czuł się swobodnie, aby każdy miał zapewnione dobre warunki do rekonwalescencji. W salach pacjentów przewidziana jest możliwość nocowania z dzieckiem dla jednego Opiekuna.

***W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCYMI PRACAMI INWESTYCYJNYMI NA TERENIE SZPITALA DO KOŃCA MAJA 2024 NIE MA MOŻLIWOŚCI WYNAJMU POKOI RODZINNYCH W NASZEJ PLACÓWCE***
ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY.

Na terenie Szpitala zlokalizowane są ponadto pokoje rodzinne, które są dedykowane Opiekunom Pacjentów. Do dyspozycji Rodziców są pokoje dwuosobowe lub jednoosobowe, wszystkie wyposażone w osobną łazienkę. W części ogólnej jest również możliwość skorzystania ze wspólnej kuchni.

Informujemy, że od dnia 15.03.2024 r. pokoje rodzinne będą wynajmowane wyłącznie rodzicom/opiekunom dzieci hospitalizowanych w Klinicznym Oddziale Chorób Płuc – Centrum Leczenia Mukowiscydozy. Powyższa decyzja spowodowana jest koniecznością wyłączenia z użytkowania trzech pokoi. Dwa pozostałe pokoje będą stanowić zabezpieczenie dla opiekunów dzieci chorych na mukowiscydozę, które wymagają cyklicznych pobytów w szpitalu.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami zamieszczonymi w Cenniku Usług Szpitala.

W celu dokonania rezerwacji pokoju prosimy o kontakt z Działem Strategii i Rozwoju:

Tel. 022 765 7337

Tel. 022 765 7336

organizacja@szpitaldziekanow.pl

 

Odwiedziny

Zaleca się, aby odwiedziny (dodatkowe osoby) odbywały się w godzinach 8:00-20:00. Osoby odwiedzające proszone są o zachowanie porządku i przestrzeganie Regulaminu Szpitala. W czasie obchodu lekarskiego odwiedzający powinni opuścić salę chorych.

Prosimy również, aby osoby odwiedzające były w pełni zdrowe.  Część naszych pacjentów oczekuje na zabiegi czy operacje. Infekcja w ich przypadku oznaczać będzie odwołanie planowanych operacji.

Zachęcamy do skorzystania z możliwości spacerów po terenie Szpitala. Nasza lokalizacja jest bowiem wyjątkowa. Szpital mieści się na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Wyjątkowo czyste powietrze oraz piękno przyrody zachęca do rodzinnych spacerów. Należy jednak pamiętać, aby opuszczenie oddziału zostało skonsultowane z lekarzem prowadzącym oraz odnotowane w zeszycie wyjść pacjentów.

Żywienie dzieci w Szpitalu

Pamiętając o tym jak ważne jest prawidłowe żywienie dbamy o to by dzieci i młodzież przebywające w naszej placówce otrzymywały jak najlepsze jakościowo posiłki. W tym okresie życia żywienie powinno zapewniać prawidłowy rozwój zarówno fizyczny jak i umysłowy, równocześnie zapobiegając występowaniu chorób wieku dziecięcego i zmniejszając ryzyko rozwoju chorób dietozależnych w przyszłości. To właśnie w okresie dzieciństwa kształtują się właściwe nawyki żywieniowe, które procentują w późniejszym życiu, dlatego też dbamy o różnorodność spożywanych produktów oraz odpowiedni udział warzyw w codziennym menu. Naszym małym pacjentom zapewniamy cztery posiłki w ciągu dnia (śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację). Diety dobierane są do indywidualnych potrzeb konkretnego pacjenta i stanowią modyfikację diety podstawowej. Podawane naszym pacjentom śniadania składają się zarówno z zupy mlecznej, kakao lub kawy zbożowej na mleku jak i kanapek do których zawsze podajemy dwa różne warzywa.  Obiad jest posiłkiem dwudaniowym- zupa oraz drugie danie z kompotem owocowym. Podwieczorki są niewielkimi posiłkami pojawiającymi się w przerwie między obiadem a kolacją mającymi zaspokoić pierwszy głód i najczęściej są to owoce bądź np. jogurty owocowe czy ciasto drożdżowe. Kolacja z kolei to różnego rodzaju kanapki ponownie podawane z dwoma rodzajami warzyw. Dokładamy wszelkich starań by codzienne menu było nie tylko urozmaicone, posiłki były kolorowe i zdrowe, ale by również były atrakcyjne smakowo dla naszych małych pacjentów.

Mazowsze serce Polski
© Copyright 2024 SZPZOZ        Realizacja MediaHealthPolityka prywatności